Yamaha A-1020

Yamaha A-1020 High End 2x125W  

 

Opis
Doskonała Yamaha A-1020. Dlaczego doskonała ? Bo jest to jeden z najwyższych modeli Yamahy. 11,5 kilogramów elektroniki aby wygenerować  125 W mocy na kanał  przy  zniekształceniach  0,005 % THD .  Dla ucha to wartość całkowicie nie do usłyszenia. Przeciętny człowiek usłyszy zniekształcenia na poziomie  od 5 do 10 % . Melomani od 1% .. Wiec  po co  takie parametry ?  Ano po to aby wzmacniacz był całkowicie przezroczysty. Aby wzmocnił dźwięk do dużych wartości  ale nic po drodze nie dodał od siebie i nic nie ujął z sygnału. I ta Yamaha tak ma. Aby jeszcze lepiej brzmieć możne pracować  do mocy 15 W w czystej klasie A . A co to oznacza ? Ze  580 W  mocy pobieranej z sieci  zamienia sie w 30 W  czystego dźwięku .A co z reszta  sie dzieje ? Reszta  idzie w ciepło. Ale te 30 W mocy w klasie A jest rozkoszą dla uszu. Wydajność prądowa tego kolosa  pozwala  wygenerować bas  który przemieszcza  zastawę  porcelanowa u sąsiadów za ściana … Wzmacniacz pretenduje do mówienia o nim  „High End” . Najwyższa pólka.Bardzo rozbudowana sekcja wejściowa gramofonu.

Niektóre dane techniczne:
Moc wyjściowa :  2* 125 W   Continuous
Zniekształcenia :  0,005 %
Pasmo przenoszenia  : 10Hz – 100kHz
Pobór  mocy  580 W
Odstęp od szumów  106 dB
wejścia :  tuner; Phono; Dad; Aux; Tape1; Tape2
obsługiwane wkładki Phono:  MC ; MM
Stan elektryczny :
Doskonały.Testowany na 250 watowych  kolumnach  bez żadnych problemów grał  techno , dance , jak i porządnego rocka.Czasami zatrzeszczy przycisk „tone bypass”.A czasami bardzo delikatnie, przy niskim poziomie pokrętło głośności. Ale nic nie przerywa i nie trzeszczy.
Stan wizualny :
Wzmacniacz nosi normalne ślady użytkowania. Zdjęcia nie oddają dobrze jego stanu. Ale robienie zdjęć czarnemu sprzętowi jest po prostu trudne . A ja nie używam Photo Shopa. Ale wzmacniacz ma przede wszystkim  grac  a później wyglądać. Chociaż kobiety mówią i myślą chyba inaczej. Ale one nie kupują Yamahy A-1020 ….Kilka rys. Ale przednia ściana to full aluminium.

 

Leave a Reply