Yamaha A-700

Yamaha A-700  High-End 2x100W

 

Doskonała Yamaha A-700. Dlaczego doskonała ? Bo jest to jeden z najwyższych modeli Yamahy. 13 kilogramów elektroniki aby wygenerować  100 W mocy na kanał  przy  zniekształceniach  0,005 % THD .  Dla ucha to wartość całkowicie nie do usłyszenia. Przeciętny człowiek usłyszy zniekształcenia na poziomie  od 5 do 10 % . Melomani od 1% .. Wiec  po co  takie parametry ?  Ano po to aby wzmacniacz był całkowicie przezroczysty. Aby wzmocnić dźwięk do dużych wartości  ale nic po drodze nie dodał od siebie i nic nie ujął z sygnału. I ta Yamaha tak ma. Aby jeszcze lepiej brzmieć możne pracować  do mocy 10 W w czystej klasie A . A co to oznacza ? Ze  680 W  mocy pobieranej z sieci  zamienia się w 10 W  czystego dźwięku .A co z reszta  się dzieje ? Reszta  idzie w ciepło. Ale te 10 W mocy w klasie A jest rozkoszą dla uszu. Wydajność prądowa tego kolosa  pozwala  wygenerować bas  który przemieszcza  zastawę  porcelanowa u sąsiadów za ściana … Wzmacniacz pretenduje do mówienia o nim  „High End” . Najwyższa pólka.
Niektóre dane techniczne:
Moc wyjściowa :  2* 100 W   Continuous
Zniekształcenia:  0,005 %
Pasmo przenoszenia  : 10Hz – 100kHz
Pobór  mocy  630 W
Odstęp od szumów  106 W
wejścia:  tuner; Phono; Dad; Aux; Tape1; Tape2; DAD
obsługiwane wkładki Phono:  MC ; MM

Stan elektryczny :

Doskonały. Testowany na 250 watowych  kolumnach  na ostatkach. bez zadnych problemów gral  techno , dance , jak i porządnego rocka.

Stan wizualny :

Wzmacniacz jest w bardzo dobrym stanie wizualnym, oprócz jednego szczegółu, nakładki na potencjometry bass treble i loudnes nie są oryginalne.Ledwo się odróżniają ale jednak nie oryginalne.Po za tym wzmacniacz nosi normalne ślady użytkowania. Zdjęcia nie oddają dobrze jego stanu. Ale robienie zdjęć czarnemu sprzętowi jest po prostu trudne . A ja nie używam Photo Shopa. Ale wzmacniacz ma przede wszystkim  grac  a później wyglądać. Chociaż kobiety mówią i myślą chyba inaczej. Ale one nie kupują Yamahy A-700 ….

Leave a Reply