Yamaha Wzmacniacz M-60

Doskonała Yamaha M-60. Dlaczego doskonała ? Bo jest to jeden z najwyższych modeli Yamahy. 15 kilogramów elektroniki aby wygenerować  160 W mocy na kanał  przy  zniekształceniach  0,003 % THD .  Dla ucha to wartość całkowicie nie do usłyszenia. Przeciętny człowiek usłyszy zniekształcenia na poziomie  od 5 do 10 % . Melomani od 1% .. Wiec  po co  takie parametry ?  Ano po to aby wzmacniacz był całkowicie przezroczysty. Aby wzmocnił dźwięk do dużych wartości  ale nic po drodze nie dodał od siebie i nic nie ujął z sygnału. I ta Yamaha tak ma. Aby jeszcze lepiej brzmieć może pracować  do mocy 20 W w czystej klasie A . A co to oznacza ? Ze  1000 W  mocy pobieranej z sieci  zamienia się w 20 W  czystego dźwięku .A co z reszta  się dzieje ? Reszta  idzie w ciepło. Ale te 40 W mocy w klasie A jest rozkoszą dla uszu. Wydajność prądowa tego kolosa  pozwala  wygenerować bas  który przemieszcza  zastawę  porcelanowa u sąsiadów za ścianą … Wzmacniacz pretenduje do mówienia o nim  „High End” . Najwyższa pólka.We wzmacniaczu zastosowano bardzo wyrafinowane rozwiązania techniczne. Dla tych co znają się na elektronice, informacja ze w zasilaczu zastosowano 4 kondensatory elektrolityczne o pojemności 33000 mikrofaradów.Dwa mostki prostownicze, osobne dla każdego kanału, 16 tranzystorów mocy. We wzmacniaczu zastosowano ciekawy układ podnoszenia napięcia zasilania w zależności od aktualnego sygnału wejściowego. Powoduje to podniesienie efektywności końcówek mocy,zwiększenie mocy, obniżenie zniekształceń i mniejsze straty na ciepło.No i oczywiście wspaniały wskaźnik wysterowania, który wprowadza wieczorem doskonały nastój. A Kaśce właśnie ten wskaźnik najbardziej się podobał. Przy słuchaniu głośniej zaleca się nie posiadać sąsiadów, i to w ogóle. Czego życze ewentualnemu nabywcy.

Niektóre dane techniczne:
Moc wyjściowa :
20Hz~20kHz 0,003% 8ohm ….2x160W
0,007% THD 6 ohm …..2x185W
0,02% THD 4 ohm ……2x210W
Pasmo przenoszenia: 10kHz~100kHz
Odstęp od szumów: 127 dB
Separacja kanałów: 106 dB
Pobór mocy (max) :1150 W
Waga: 15 kg
Wymiary 435x165x435mm
Stan elektryczny: Doskonały.Testowany na 250 watowych kolumnach bez zadnych problemów gral rocka , dance , techno. Tony niskie bardzo dynamiczne, całkowicie kontrolowane. Wysokie klarowne i czyste.
Stan wizualny.
Prawie doskonały.. Posiada normalne ślady użytkowania. Ale kiedyś, u poprzedniego właściciela  został uszkodzony lewy narożnik.Pokazane jest to na zdjęciu. Od frontu niemalże nie widoczne, ale jednak jest, i Kaśka to zauważyła  i marudziła…

Gwarancja.
Udzielam gwarancji na prawidłowa prace sprzętu na okres 1 miesiąca.
Jednocześnie gwarantuje:
prawidłowa prace wszystkich funkcji wzmacniacza.
prawidłowe ustawienie prądów spoczynkowych tranzystorów końcowych.
prawidłowe parametry przełączania się wzmacniacza w klasę A.
prawidłowe ustawienie pozostałych parametrów technicznych, wymienionych w instrukcji serwisowej „Stereo Power Ampilifier M-60 Service Manual”
Uwaga: pokrywam koszty przesyłki kurierem !
 
SPRZEDANA .